17.1.2016 - záchrana psa

Jednotka vyjela dne 17.1.2016 v 12:40 k události „záchrana osoba a zvířat“ přesněji spadlého psa na dno lomu Jižní Kříž v katastru CHKO Český kras.

Jednotka vyjela vozidlem OA VW Transporter T4 v počtu 1+2. Po příjezdu na místo události byla na místě hlídka PČR z OD Karlštejn, jednotka HZS Řevnice a jednotka HZS Beroun. Na místo události se dostavili před naším příjezdem 3 členové jednotky Karlštejn vlastním vozidlem.

Po dohodě s VZ zůstala jednotka Karlštejn s jednotkou Beroun na setkávacím stanovišti a samotný zásah prováděla jednotka HZS Řevnice ve spolupráci s jedním členem jednotky Karlštejn z důvodu místní znalosti. Během provádění záchranných prací se na místo dostavil majitel psa kterého kontaktoval člen jednotky Karlštejn, majitele psa na místo samotné záchrany dopravil člen jednotky Karlštejn soukromým terénním vozidlem.

Po provedení záchrany psa bylo VZ rozhodnuto o odeslání jednotky Karlštejn zpět na základnu.

článek a video na serveru novinky.cz