17.2.2016 - únik ropných látek

Dne 17.2.2016 vyjela jednotka SDH Karlštejn (JPO III /2) k úniku ropných látek na pozemní komunikaci v obci Hlásná Třebaň a to do ulice ve Vejtrži s tím že se jedná pravděpodobně o únik ropných látek z vozidla. Jednotka vyjela s vozidlem AS 16 IFA W 50L v počtu 1+2. Na místo události se dostavila jednotka Karlštejn současně s jednotkou HZS Středočeského kraje ze stanice Řevnice, která byla vyslána s vozidlem CAS 20 Terrno. Po prvotním průzkumu  na místě události bylo zjištěno, že se jedná o ropnou skvrnu na komunikaci táhnoucí se velkou částí obce, velitelem zásahu bylo rozhodnuto o rozdělení jednotek s tím že každá jednotka zasype určenou část komunikace.

Velitel zásahu následně ve spolupráci se starostou obce provedl kontrolu v obci z důvodu úniku látek do vodního toku. Jednotkou Řevnice byl ještě instalován jeden sorbční had u lávky přes řeku Berounku k zabránění vniknutí ropné látky do řeky a následně ještě v ulici ve Vejtrži byl instalován další sorbční had spolu s přehrazením ze sorbetu k zabránění stékání ropné látky z komunikace na přilehlý pozemek.

Místo zásahu bylo předáno jednotce SDH Hlásná Třebaň (JPO V) která se následně dostavila na místo události k dohlídce a následnému úklidu a jednotky Karlštejn a Řevnice se vrátili zpět na základnu.