Odběr novinek

Pokud chcete vědět o každé novince ve sboru, prosím napište mi žádost na mail: kontakt@sdh-karlstejn.cz

Pozary.cz - ohnisko zhavych zprav
 
 
 

 

Vítejte

Vítejte na webových stránkách Sboru dobrovolných hasičů v Karlštejně, slouží jako informační portál pro členy a prezentace našeho sboru veřejnosti.

foto & video

19.7.2015 - likvidace vosího hnízda ( a papouška :-D )

JSDH Karlštejn vyjíždí na žádost starosty Městyse Karlštejn na likvidaci vos a hnízda, napadajících hosty restaurace „U královny Dagmar“ v obci Karlštejn.
 
Jednotka vyjíždí vozidlem VW Transporter v počtu 1+2  s včelařským vybavením.
 
Po příjezdu na místo proveden průzkum, zjištěno že hnízdo se nachází v prostoru střešní konstrukce nad  řimsou ve výšce cca 4 m  nad zastřešenou předzahrádkou.
 
Prohlídlou půdy byla vyloučena možnost zásahu z půdního prostoru, dohodnuto provedení zásahu  vně budovy. Provedena  bezpečnostní opatření, vykázání návštěvníků  z předzahrádky.
 
Pomocí 4 metrového skládacího žebříku výstup k okapu střechy v ochranném obleku. Provedeno první postříkání výletového otvoru za okapem a zahájeno rozebírání pálené krytiny nad  k obnažení hnízda o velikosti cca kopacího míče za současného stříkání přípravku na hubení hmyzu ve spreji.
 
V tomto okamžiku napaden  zasahující hasič exotickým papouškem majitele restaurace a silně poštípán  na  pravé ruce od dlaně po loket. Proštípána zásahová rukavice a rukáv PS obleku. (papoušek dle vyjádření majitele nesnáší zvuk spreje). Sestoupení ze střechy po žebříku na zem, předán –zakouslý- papoušek na ruce majiteli.
 
Následně dokončena likvidace hnízda, uvedení střechy do původního stavu, ůklid materiálu a odjezd na základnu.
 
Na základně provedeno ošetření štípanců, dopnění vozidla a uvedení do zásahu.
Sdileni

Služby a výbor

POVINNOSTI SLUŽBY

ČERVEN: Matěj Koza, Míla Tůma, Pavel Pospíšil

ČERVENEC: Pepa Čvančara, Jakub a Standa Efmert

Vzkazník

Sociální sítě