1.12.2014 - uzavírka silnice (náledí)

Jednotka JSDH Karlštejn vyjíždí po vyhlášení poplachu KOPIS Kladno do prostoru obce Mořina na monitoring a uzavření silnice Bubovice – Mořina od křižovatky na Vysoký Újezd.

Jednotka vyjíždí vozidlem VW Transporter v počtu 1+4 na místo. Na základně zůstává záloha tři hasiči.

Po příjezdu na místě HZS PZ a JSDH Vysoký Újezd.Po dohodě s velitelem jednotky PZ převzetí zásahu, jednotka PZ odjezd na základnu. Jednotka provádí uzavření komunikace v prostoru za parkovištěm u lomu Velká amerika. Kontakt s velitelem jednotky Vysoký Újezd která provádí uzávěru od křižovatky Bubovice Kozopupy, zjištěno že sypací vozidlo SUS jedoucí od Bubovic má problémy s udržením na komunikaci. Po domluvě asistence členů jednotky u sypacího vozu – podhazování kol jeho posypem.
Postupně proveden posyp až k Velké americe.Vozidlo se zde na naši žádost obrací a provádí opakovaný posyp komunikace. Mezitím VJ kontakt s jednotlivými majiteli vozidel v příkopech (dotaz jestli něco nepotřebují).

Po prosolení komunikace nejprve odeslány vozidla která zůstala na komunikaci – autobus městské dopravy, kamion dálkové přepravy a několik osobních vozidel. Následně po dohodě s VJ Vysoký Újezd prováděno vyproštování vozidel z příkopů od Bubovic směrem na Mořinu 4 vozidla. Po vytažení vozu kontrola stavu, případ.úniku kapalin – bez úniků.

Po dokončení vyproštování uvolnění uzávěry komunikace a návrat na základnu.

Doplnění a uvedení do zásahu.