20.1.2016 - požár sazí v komínu

Dne 20.1.2016 vyjela jednotka ve večerních hodinách k ohlášenému požáru sazí v komíně s tím že z něho šlehají plameny.

Jednotka SDH Karlštejn vyjela s vozidlem CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+3 a následně vyjela s druhým vozidlem VW Transporter T4 v počtu 1+1. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese a že na místě se nachází pouze hlídka Policie ČR z obvodního oddělení Karlštejn. Jednotka provedla odstavení kotle na tuhá paliva a jeho vyčištění a mezitím se jeden příslušník jednotky vystrojil do dýchací technikou a sadou na hašení komínů a přesunul se skrz budovou na půdu a pomocí žebříků na střešní konstrukci k vyústění kouřovodu.

Jednotka provedla uhašení plamenného hoření v komíně pomocí suchého štěrku, z důvodu kouře a ochraně dýchacích cest zasahujícího hasiče byla činnost prováděna v dýchací technice krátce po zastavení hoření v komíně se na místo události dostavila jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Řevnice s vozidlem CAS Terrno a s AŽ 30 Mercedes Atego.

Po dohodě s velitelem zásahu  bylo provedeno ještě jedno zasypání komína štěrkem aby byli sraženy i poslední uhlíky ulpívající na stěnách komína a následně byl příslušník naší jednotky vystřídán dvěma členy HZS Řevnice kteří pomocí vymetací sady provedly vymetání komína. Naše jednotka jim asistovala jak při provádění vymetání tak prováděla vybírání sražených uhlíku do vymetacího otvoru.

Po důkladném vymetení komína a kontrole kouřovodu termokamerou bylo místo předáno majiteli k dohlídce a byl mu udělen zákaz topení až do revize odborným pracovníkem a obě jednotky se vrátili zpět na základnu.