24.4.2016 - požár OA

Dne 20.4.2016 v 7 hodin ráno byl vyhlášen poplach jednotce SDH obce Karlštejn pro událost „Požár osobního automobilu v obci Karlštejn“.

Jednotka vyjela vozidle CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+3 a následně vozidlem OA VW Transporter v počtu 1+2.

Na místo události dorazilo první vozidlo naší jednotky ještě před příjezdem velitele čety ze stanice Řevnice. V době příjezdu byla na místě události pouze hlídka Policie ČR z obvodního oddělení Karlštejn.

Hořící vozidlo Ford Transit bylo při příjezdu již v plném rozsahu byla plamenným zasažena motorová část i kabina vozidla. Jednotka zasahovala 2 x roztříštěným proudem „C“.

Následně se na místo události dostavil velitel čety ze stanice Řevnice, dále CAS 20 Terrno HZS Řevnice, OA VW Transporter JSDHO Karlštejn a RZA VW Transporter ze stanice Beroun.

V době příjezdu velitel čety byl požár již lokalizován a ve spolupráci s HZS Řevnice byla provedena kontrola termokamerou a následná finální likvidace.

Velitel zásahu provedl redukci sil a prostředků a na místě zůstal jednotka Karlštejn a VČ ze stanice Řevnice, majitel si zajistil odvoz vozidla a místo bylo předáno velitelem čety jednotce Karlštejn.

Po naložení vozidla byl proveden finální úklid komunikace a jednotka se vrátila zpět na základnu.