28.5.2014 - únik ropných látek u přejezdu ČD

Jednotka JSDH Karlštejn vyjíždí po vyhlášení poplachu KOPIS na likvidaci ůniku nebezpečných látek – nafta na železniční přejezd ČD v obci Karlštejn vozidlem VW Transportér PBE 763 v počtu 1+4.

Po příjezdu na místě PČR, MěP Karlštejn, jednotka HZS PZ. Na místě zjištěno únik motorové nafty z nákl.automobilu s návěsem (vozidlo odstaveno v boční ulici mimo přejezd).

Jednotka po příjezdu na místo a po provedení průzkumu společně s VD PZ zahajuje posyp uniklé látky sorbentem a po přemetení následný sběr do pytlů.

Sebraný sorbent předán řidiči k ekolog. likvidaci na firmě.

Návrat na základnu a uvedení do zásahu.

zasahující hasiči: Čvančara Josef, Efmert Stanislav, Mrkáček Jiří, Chvalina Jaromír, Efmert Jakub