29.2.2015 - dvě události - padlé stromy

Dne 29.2.2016 vyjela jednotka SDH Karlštejn k události kterou ohlásil člen jednotky. Jednalo se o padlý strom na pozemní komunikaci mezi obcemi Karlštejn a Srbsko zhruba 300 metrů za areálem autokempu Karlštejn. Jednotka vyjela vozidlem VW Transportér v počtu 1+2. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že se jedná o vzrostlý padlý strom přes celou šíři komunikace. Jednotka provedla označení místa zásahu kužely v bezpečné vzdálenosti s přihlédnutím k povětrnostním podmínkám proto že komunikace byla pokryta značnou vrstvou sněhu. Jednotka provedla odstranění stromů pomocí dvou motorových pil a provedla úklid komunikace a následně se vrátila na základnu.

Dne 29.2.2016 v nočních hodinách vyjela jednotka SDH Karlštejn k nahlášené události na silnici mezi obcemi Mořina a Karlštejn, mělo se jednat o padlé stromy z důvodu vysokého zatížení sněhovou pokrývkou. Jednotka vyjel vozidlem VW Transporter v počtu 1+2. Jednotka projel spodní cestu z obce Karlštejn do obce Mořina v tzv. "Hlubokém" kde zjistila že byli stromy před naším příjezdem odstraněny traktorem mimo komunikaci. Jednotka tedy provedla průzkum komunikace až do obce Mořina kde dále pokračoval v průzkumu na komunikaci Mořina směr Karlštejn horní cestou tzv. "V Mejtkách". Na této komunikaci nalezla jednotka řadu popadaných větvích a několik padlých stromů které odstranila motorovou pilou a po té se jednotka vrátila zpět na základnu.