30.3.2015 - převrácený altán

fotky z dnešního výjezdu - ZOZ bude později

JSDH Karlštejn vyjíždí po oznámení události Městskou policií Karlštejn na odstranění dřevěného přístřešku o rozměrech cca 18x8 m (skladiště veslařských lodí) do části obce Karlštejn - Vosinov. Po telefonické domluvě s KOPIS, vyjíždí sezvaná jednotka bez vyhlášení poplachu operačním střediskem, vozidlem AS 16 IFA v počtu 1+7.

Po příjezdu na místo, na místě Mě P Karlštejn. Po provedení průzkumu zjištěno že vichřice odnesla celý přístřešek v celku z pozemku majitele, na sousední pozemek. Přístřešek celou svou plochou ležel na přilehlé garáži a chlívkách. Z těchto důvodů bylo požádáno přes KOPIS o pomoc AJ 20, aby nedošlo k dalším škodám při rozebírání po částech.

Provedeno provizorní zajištění střechy proti sesunutí. Dojezd jednotky HZS PZ. Společně zahájeny přípravy na snesení stavby po rozdělení na 3 kusy. Po dojezdu AJ provedeno zavěšení jedné třetiny altánu na lana, pomocí řetězové motorové pily provedeno oddělení části a snesení na zem. Stejným způsobem sneseny ostatní části.V důsledku trvajícího silného větru byly zavěšené části kotveny lanem.