12.5.2012 - Okresní soutěž Drahlovice muži/ženy

Soutěž v požárním sportu okrsku se uskutečnila 12. května v Drahlovicích. Zajištěním a uspořádáním soutěže byly pověřeny hasičské sbory Drahlovice a Hatě.

Soutěžící družstva mužů a žen okrsku Liteň, včetně "reprezentantů" Karlštejna, se utkala v disciplíně štafeta 4x100 metrů s překážkami a požárním útoku.

Po nástupu soutěžících byla družstva rozlosována. První nastoupili muži k štafetě 4x100 m. V této disciplíně si nejlépe vedli borci z Karlštejna, za nimi se umístila družstva Litně a Drahlovic, čtvrté byli Hatě, pátá Zadní Třebaň a šesté Svinaře.

Po mužích nastoupili ženy. Zde bylo pořadí následující: vyhráli Hatě před Drahlovicemi, Litní a Karlštejnem.

Poté následovola "královská disciplína"- požární útok. V něm byli nejlepší muži z Drahlovic, za nimi skončily Hatě, Liteň, Zadní Třebaň, Karlštejn a Svinaře. V ženách se na prvním místě umístily Hatě, druhé byly Drahlovice, třetí Karlštejn a čtvrtá Liteň.

Po přepočítání výsledků z obou disciplín soutěžící družstva nastoupila - prvním třem celkům v obou kategoriích byli předány od pořadatelů poháry, všechna zůčastněná družstva obdržela diplom.

Pořadí v soutěži mužů bylo následující: první se umístily muži SDH Drahlovice, druzí SDH Liteň. Obě družstva budou náš okrsek reprezentovat 26. května v Hořovicích. Třetí skončily Hatě, čtvrtý Karlštejn, pátá Zadní Třebaň a šesté Svinaře. V ženách vyhrál SDH Hatě, druhé byly Drahlovice, třetí Karlštejn a čtvrtá Liteň. Na okresním kole nás budou reprezentovat všechna družstva žen.

Děkuji všem zůčastněným a soutěžícím družstvům za výkony, které v chladném a deštivém počasí předvedly. Pořadatelům děkuji za připravení tratí a zázemí, ostatním za pomoc organizování okrskové soutěže. Družstvům, jež budou náš okrsek a svůj SDH reprezentovat na okresním kole v Hořovicích, přeji mnoho úspěchů.

Starosta SDH Karlštejn, Jiři Mrkáček