článek - krajská soutěž v Hořovicích 21.- 23.6

Krajská soutěž mladých hasičů a dorostu na stadionu SK Hořovicko v Hořovicích

Vážení čtenáři jak jste již v předchozích vydání občasníku Naše noviny byli informováni o tom, že ve dnech 21. až 23. června se na stadionu SK Hořovicko v Hořovicích uskuteční krajské kolo v požárním sportu mladých hasičů, dorostenců a dorostenek, které ve spolupráci se sponzory a sbory dobrovolných hasičů Beroun pořádalo Okresní sdružení  dobrovolných hasičů Beroun.

V dnešním článku bych Vás chtěl seznámit s průběhem této
 V pátek po registraci začali odpoledne soutěžit starší žáci ve štafetě 400m, CTIF ve které byli nejlepší žáci z Velenky časem 72,72. naši zástupci ze Zaječova dosáhli čas 84,28. skončili na osmém místě. Poté následoval závod Požární všestrannosti v lesoparku „Dražovka“.
V tomto závodě zvítězilo družstvo z Kácova.  Zaječovští skončili dvanáctí.  V sobotu ráno se začalo soutěžit ve štafetě 4x60 m. Zde obsadili první příčku opět žáci z Velenky časem 41,24. Zaječovští se umístnili na desátém místě časem 51,78. Poté začala disciplina štafeta požárních dvojic .Zde byli nejlepší žáci z Kácova časem 51,38. Zaječovští skončili desátí dosáhli času 57,94. Následoval Požární útok CTIF v něm byli nejlepší žáci ze Skalice časem 55,13. Zaječov skončil  sedmý časem 71,97.

Odpoledne se začalo poslední disciplinou a to Požárním útokem.  V této disciplině byli nejlepší žáci z Velenky časem 20,43. Zaječovští skončili jedenáctí v čase 42,03.

Po součtu všech soutěžních časů a umístění v jednotlivých disciplinách se na prvním místě umístnilo soutěžní družstvo z SDH Kácov, druzí skončili žáci z SDH Velenka. Tato dvě družstva budou náš kraj reprezentovat na celorepublikové soutěži v Liberci. Třetí se umístnili hasiči ze Skalice, čtvrtí z Lužné, pátí ze Sloupu, šestí Střezimíře, sedmí z Klučova, osmí z Hrdlořez, devátí z Tuhaně, desátí žáci ze Zaječova, jedenáctí z Tehovce a dvanáctí skončili mladí hasiči z Vraného.

V neděli po registraci začala soutěž jednotlivců dorostenců a dorostenek na 100m s překážkami, následoval test, štafeta 4x100 m, dvojboj a požární útok. V kategorii dorostenců se po sečtení výsledků umístnění v jednotlivých disciplinách a časů nejlépe vedlo dorostencům SDH Sestrouň  PB, druzí se umístnili dorostenci z Kostomlátek  NB, taktéž tato dvě družstva náš kraj budou reprezentovat v celorepublikové soutěži v Liberci. Třetí skončili dorostenci ze Břeh MB, čtvrtí z Načeradce BN, pátí z Rynholce RA, šestí z Církvic KH, sedmí z Chaloupek BE.

V dorostenkách obsadily první místo dorostenky z SDH Pískové Lhoty NY,
druhé se umístnily dorostenky z Petrovic PB, i tato družstva  budou náš kraj reprezentovat v Liberci. Třetí skončily dorostenky ze Soupu PZ, čtvrté z Střezimíře NB, páté z Církvice KH a šesté z Hlásné Třebaně BE.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem hasičům, kteří se na přípravě a pořádání této krajské soutěže podíleli. Poděkovat za příspěvek jak finanční tak materiální všem osloveným sponzorům, rozhodčím, kteří se zasloužili o zdárný a hladký průběh této soutěže.

Všemčlenům SDH, kteří byli zařazeni do pracovních čet pro přípravu soutěžních drah a v průběhu celé soutěže byli k dispozici rozhodčím disciplin. Příslušníkům HZS  Beroun a Hořovice.

Vedení Města Hořovice a v neposlední řadě kuchařům, kuchařkám a personálu kuchyně základní školy Hořovice, kteří se o strávníky svědomitě a bezvadně celé tři dny starali.

Starosta SDH Karlštejn - Mrkáček Jiří