Výcvik s pěnou - 5.5.2011

Dne 5.5.2011 od 17 hodin probíhal v pískovně mezi obcemi Karlštejn a Liteň výcvik s pěnou pod vedením ppor. Romana Kodeta z HZS Beroun. Po příjezdu do areálu pískovny a seznámením s prostředím výcviku proběhl výklad teorie vzniku, pěny, druhů a možností aplikace. Po teoretické části se přistoupilo k praktickému výcviku. Od CAS 25 Š 706 jednotky SDH Karlštejn bylo vytvořeno jednoduché útočné vedení  „C“ s přenosným přiměšovačem. Během praktického výcviku měli všichni zúčastnění možnost vyzkoušet si Proudnici P6 na Těžkou pěnu, proudnici na střední pěnu a kombinovanou proudnici Viper s nástavcem na těžkou pěnu. K výcviku bylo použito pěnidlo, které dovezli všechny jednotky dle svých možností, celkem bylo na výcvik použito cca 200 l pěnidla. Během výcviku byla „vystříkána“ všechny voda z naší CAS a útočné vedení se tak přepojilo na CAS 32 T 148 jednotky SDH Hlásná Třebaň.

Výcviku se účastnili jednotky :

SDH Karlštejn (JPO III/2) CAS 25 Š 706 RTHP
SDH Liteň (JPO III) DA 12 A31 Avia
SDH Hlásná Třebň (JPO V) CAS 32 T 148

Členové účastnící se výcviku z naší jednotky:

Josef Čvančara Petr Pospíšil
Jiří Pospíšil Matěj Koza