20.5.2013 - Taktické cvičení složek IZS, Tetínské skály

Veškeré informace o tomto cvičení i s videem najdete na webu požáry.cz > viz. odkaz http://www.pozary.cz/clanek/65411-v-tetinskych-skalach-na-berounsku-probehlo-cviceni-slozek-izs-tri-sourozenci-odesli-z-domova-a-nevratili-se/

Členové naší jednotky na cvičení působily na vodě v sektoru 3. Fotografie najdete na našem rajčeti.

ZPRÁVA ZE ZÁSAHU JSDH KARLŠTEJN

Po vyhlášení poplachu vyjíždí JSDH obce Karlštejn na taktické cvičení -  pátrání po pohřešovaných osobách v oblasti Tetínské skály a řeky Berounky vozidlem VW Transporter s lodí v počtu 1+4.

Po příjezdu na místo se jednotka přihlašuje u VZ. Po  podání  informací VZ a štábem odjíždí  JSDH Karlštejn do sektoru č. 3 – řeka Berounka k prohledávání řeky a obou břehů z vody s cílem hledat pohřešované osoby.

Po příjezdu na místo určení snesena loď na hladinu včetně motoru, tříčlenná posádka okamžitě zahajuje prohledávání obou břehů z hladiny. Zvýšená hladina řeky Berounky oproti normálu. Na levém břehu (mimo koryto řeky) najeto s lodí na mělčinu a poškození vrtule motoru.

Velitel sektoru č. 3 cca po 60 min. hledání oznamuje nalezení všech hledaných osob v jiném sektoru. Ukončení vyhledávání, návrat do výchozího místa, vynešení lodi na podvozek, uložení materiálu a přesun do prostoru Tetínského fotbalového hřiště.

Vyhodnocení celého zásahu VZ, odjezd na základnu, doplnění PHM, ošetření materiálu, zařazení do zásahu.

Cvičení se zůčastnily: Čvančara Josef, Efmert Stanislav, Pospíšil Petr, Efmert Jakub, Pospíšil Michal