Vzdělávání

Vzdělávání 5. a 6. díl

5.Díl Obleky a oblečení u jednotek požární ochrany  řešící základní rozdělení obleků používaných u hasičů a jejich vlastnosti (základní přehled)

6.Díl Základní ustrojenost hasiče k zásahu řešící strojenost hasiče a co a kdy si obléci aby toho nebylo moc a nebo naopak málo

Vzdělávání 4. díl

Dnes si řekneme, jaké má hasič oprávnění při zásahu, naučíme se signály, které se hodí při zásahu, nebo při usměrňování provozu, koukneme na označování tlakových lahví a na výstražné symboly o chemických látkách a přípravcích.

Přidal sem přímo sekci vzdělávání (menu nahoře) - budu sem házet dokumenty pomalu a postupně, aby ste si je stačili vklidu pročíst a prohlédnout. Dokumenty jsou to zajímavé, proto doufám, že budou upotřebeny.. neváhejte a učte se ;)

Vzdělávání díl 2. a 3.

Vzdělávání 2.díl - Technika u JSDHO Karlštejn

-- zde ke stažení --

Vzdělávání 3.část - Radioprovoz a obsluha radiostanic u JSDHO

-- zde ke stažení --

Vzdělávání díl 1.

Ahoj, dostal sem takoví nápad co si takhle udělat formou našeho webu takové pravidelné malé „školení“. Chápu že vzhledem k vytíženosti nás výjezdových hasičů ať už v práci, škole nebo soukromém životě je obtížné se sejít všichni v hasičárně a proto mě napadlo že internet má dnes skoro každý tak proč si takové základní informace neumístit na web a nedat možnost aby si je každý z nás mohl ve svém volném čase přečíst a buď si jen zopakovat a oživit co již dávno ví a ve svojí praxi zažili a nebo pro těm novým z nás dát možnost aby se mohli přiučit a získat nové informace a všeobecný přehled o té naší odpovědné práci.

Rád bych  tedy zde na našem webu zveřejňoval nějaké ty informace, prezentace a studijní materiály pro nás abychom se mohli vzdělávat, chápu že počet výjezdů dnes již není nějak závratný ale člověk opravdu neví co se stane za minutu a v naší práci to platí dvojnásob nikde není psáno že se za 2 minuty nepojede na nějaký velký požár rodinného domu a nebo na cokoli jiného.

Budu jedině rád když mi napíšete vaše návrhy na to co by jste se rádi dozvěděli a co bych měl zveřejnit a nebo někde dohledat zkrátka to v čem se chcete více vzdělat a nebo co vás zajímá.

Jakub Efmert